Iš sprinto festivalio Latvijoje parvežti 9 medaliai, pagerintas Lietuvos rekordas

Latvijos sostinėje penktą kartą vykusiame tarptautiniame trumpojo baseino sprinto festivalyje „Riga Sprint 2017“ mūsų šalies atstovai iškovojo 9 medalius. Į kaimyninę šalį vyko Kauno plaukimo mokyklos, Klaipėdos „Gintaro“ SC ir Panevėžio „Žemynos“ sportininkai.

Geriausiai varžybose sekėsi kauniečiui Tomui Sungailai, kuris į savo sąskaitą įsidėjo tris visų spalvų medalius bei pagerino du asmeninius rekordus. Auksą KPM auklėtinis ant kaklo užsikabino 200 m plaukimo laisvu stiliumi rungtyje, nuotolį įveikęs per 1 min. 50,12 sek.

Bronzos apdovanojimą jis pelnė perpus trumpesnėje distancijoje, kurioje užtruko 49,92 sek. ir pasiekė geriausią savo rezultatą. Dar vieną individualų rekordą T.Sungaila pagerino 50 m nuotolyje – plauta 22,72 sek. ir užimta septintoji vieta.

Sidabro medalį plaukikas iškovojo mišrios kombinuotos estafetės 4x50 m rungtyje drauge su Gyčiu Stankevičiumi, Agne Šeleikaite ir Beatriče Kanapienyte. 1 min. 46,99 sek. rezultatas – naujas Lietuvos rekordas.

B.Kanapienytei niekas neprilygo 200 m plaukimo peteliške rungtyje, kurioje ji užtruko 2 min. 17,97 sek.  ir iškovojo tauriausio metalo medalį. Trumpiausioje distancijoje sportininkė liko visiškai šalia apdovanojimų pakylos (28.03 sek, 4 vieta), o 100 m plaukime buvo penkta – 1 min. 02,19 sek.

Tris bronzos medalius plaukimo krūtine rungtyse iškovojusi A.Šeleikaitė pagerino asmeninį rekordą 200 m nuotolyje – 2 min. 34,82 sek. Trumpiausią 50 m atstumą ji įveikė identišku geriausiam savo karjeros rezultatui laiku (32,00 sek.), o 100 m nuplaukė per 1 min. 09,55 sek.

G.Stankevičiaus sąskaitoje – bronza 200 m plaukimo nugara rungtyje (2 min. 01,36 sek.)

Trečiosios vietos apdovanojimą iškovojo ir klaipėdietė Paulina Pekūnaitė. 200 m nugara ji įveikė per 2 min. 21,54 sek, daugiau nei 6 sek. pagerindama asmeninį rekordą.

Asmeninius rekordus taip pat gerino Paulius Galuškinas, Jonas Jokšas, Mantas Kaveckas, Deividas Petkus, Eva Armonaitytė bei Ieva Evaltaitė (visi – iš „Gintaro“ SC), o taip pat panevėžiečiai Benediktas Budrys ir Dovydas Gustaitis.