Plaukikė A. Šeleikaitė sieks medalių padedama LSU mokslininkų

Kylanti Lietuvos plaukimo žvaigždė Agnė Šeleikaitė, pasaulio ir Europos jaunimo plaukimo čempionatuose užėmusi šeštąją vietą, dalyvauja Kauno plaukimo mokyklos ir Lietuvos sporto universiteto (LSU) mokslininkų atliekamuose jaunųjų sportininkų tyrimuose.

„Įsitraukti į šiuos mokslinius tyrimus pasiūlė treneris. Norime pasitikrinti, ar teisingai treniruojamės. Vienus tyrimus atlikome rugsėjį, kiti bus gruodį. Žiūrėsime, kaip treniruotės veikia mano fizinį parengtumą. Nors dviratį minti buvo labai sunku, esu nusiteikusi dalyvauti iki tyrimų pabaigos“, – sako 18-metė plaukikė.

Tyrimuose dalyvaus beveik 30 perspektyvių Kauno plaukimo mokyklos plaukikų. LSU Sporto mokslo ir inovacijų instituto mokslininkai, vadovaujami prof. dr. S. Kamandulio, dešimt savaičių registruos šių Kauno plaukimo mokyklos sportininkų širdies susitraukimo ritmo variabilumą, hormonų pokyčius bei analizuos sąsajas su fizinio krūvio dydžiais, miego trukme bei bendrąja savijauta. 

Tyrimų metu sportininkus prižiūrės Lietuvos plaukimo rinktinės kineziterapeutas Andrius Bogdelis, Treniravimo mokslo katedros docentė plaukimo specializacijos dėstytoja Ilona Zuozienė, doc. dr. Jūratė Stanislovaitienė ir dėstytojas Antanas Juodsnukis.

„Plaukimas Lietuvoje labai populiari sporto šaka, mūsų plaukikai pasiekia gerų rezultatų, tačiau atlikta labai nedaug jaunųjų sportininkų tyrimų. Jaunieji sportininkai gali toleruoti gana didelius krūvius, tačiau dėl brendimo sunkiau prognozuoti, kaip į tokius krūvius reaguos organizmas. Intensyviai sportuojant didėja traumų ir persitempimo rizika. Šiuolaikinės priemonės leidžia objektyviau vertinti fizinių krūvių poveikį ir pritaikyti treniruotę sportininkui individualiai. Taigi tikimės, kad LSU mokslininkų tyrimų rezultatai padės treneriams efektyviau planuoti treniruotes, keisti jų intensyvumą, operatyviai vertinant organizmo reakciją į fizinius krūvius “, – sako prof. dr. S. Kamandulis.

Pastaraisiais metais LSU Sporto mokslo ir inovacijų instituto mokslininkai įvaldė naujas pažangias metodikas, kurios leidžia nuotoliniu būdu sekti sportininkų funkcinę būklę, jų darbingumo kaitą, ir yra pasirengę naujausius sporto mokslo pasiekimus diegti į praktiką. 

„Džiugu, kad ir sportininkai noriai įsitraukia į naujus tyrimus. Pasak trenerių, juose dalyvaujantys plaukikai jaučiasi svarbūs ir ypač motyvuoti per treniruotes. O mes tikimės, kad bendras LSU mokslininkų ir trenerių praktikų projektas praplės pažinimo ribas inovatyviai keičiant plaukikų treniruotės programas bei praktiškai pritaikant mokslo naujoves“, – pastebėjo doc. dr. Ilona J. Zuozienė.

 

https://www.youtube.com/watch?v=-sUd_bq0Z0c&feature=youtu.be

Rėmėjai ir partneriai

primus logo rgb

 senukai logo 

spo logo
 
logo arena
 

 Mirtha logo 

Renginių kalendorius

Spalis 2018
Pi An Tr Ke Pe Še Sek
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Artimiausi renginiai

Nėra renginių

Naujausi dokumentai

logo
Jaunimo Olimpinės žaidynės
2018 10 07-12 d. Buenos Aires (ARG)
Rezultatai


Varėnos žuvelės
2018 09 29 d. Varėna
Starto protokolas 
Rezultatai


glasgow2018 

Europos čempionatas
2018 08 03-10 d. 
Glasgow (UK)

LTU sportininkų startai/rezultatai
Varžybų rezultatai

Bendraukime

autodoc.lt