rakitinas

Eugenijus Rakitinas

Sporto centro „Daugava“ baseinas (25 m), Ryga
Vasario 22–23 d.
Varžybų svetainė
Varžybų rezultatai | Geriausi plaukikai
Komandinė įskaita

 

Savaitgalį Rygoje (Latvija) jau 12-ąjį kartą buvo surengtos tradicinės plaukimo veteranų varžybos „Riga Amber Cup 2020“.

Tarp čia dalyvavusių Lietuvos komandų geriausiai pasirodė Kaišiadorių „Plaukiam“ sportininkai, komandinėje įskaitoje užėmę 2-ąją vietą (279 tšk.) ir nusileidę tik Estijos Meisterujumise U-Klubi komandai (333 tšk.). Iš 17 klasifikuotų ekipų į geriausiųjų dešimtuką taip pat pateko Klaipėdos PK (5-a vieta), Marijampolės „Torpedos“ (6-a vieta) ir Kauno „Takas“ (8-a vieta).

Varžybose puikiai pasirodė Eugenijus Rakitinas (Ignalinos plaukimo klubas). Jis Rygoje pelnė keturis aukso medalius ir pagerino tiek pat šalies veteranų plaukimo rekordų 40–44 m. amžiaus grupėje – 100 m ir 200 m kompleksinio plaukimo, 100 m peteliške ir 100 m laisvuoju stiliumi rungtyje.

Lietuvos veteranų rekordus taip pat užfiksavo:

  • Igor Kozlovskij (100 m ir 200 m. l. stiliumi / 2529 m.),
  • Vytautas Šatas (100 m l. stiliumi ir 100 m krūtine / 6569 m.),
  • Tomas Žemaitis (50 m ir 100 m nugara / 5054 m.),
  • Edgaras Štura (50 m ir 100 m peteliške / 3034 m.),
  • Aušra Razgūnė (50 m l. stiliumi, 50 m ir 100 m peteliške / 3539 m.),
  • Aida Vilimienė (200 m l. stiliumi / 5559 m.),
  • Lina Bielinienė (50 m peteliške ir 200 m kompl. būdu / 4549 m.),
  • Monika Poškienė (50 m, 100 m ir 200 m krūtine, 200 m kompl. būdu / 3539 m.),
  • Aušra Grabauskienė (50 m, 100 m ir 200 m krūtine / 5054 m.),
  • Aiškutė Buzelytė (50 m, 100 m ir 200 m krūtine / 5559 m.).

Dar trys rekordai pagerinti komandinėse estafetėse – 4x50 m kompl. būdu (mišri, 160199 C), 4x50 m laisvu stiliumi (mišri, 100119 A ir 160199 C).

Absoliučioje vyrų įskaitoje pirmąją vietą iškovojo E. Rakitinas. Į geriausiųjų dešimtuką taip pat pateko komandos „Dzūkijos Vandenis“ plaukikas Sigitas Katkevičius (4-a vieta), Klaipėdos PK atstovaujantis I. Kozlovskij (6-a vieta), Vilniaus „Poseidonas“ narys E. Štura (7-a vieta) ir 8-ą vietą bendroje įskaitoje užėmęs Aleksandras Zamorskis (Kaišiadorių „Plaukiam“).

Bendroje moterų įskaitoje geriausiai sekėsi Kaišiadorių „Plaukiam“ klubo veteranei A. Razgūnei, iškovojusiai trečiąją vietą.