Lietuvos žiemos pirmenybės 2020: 1 diena

Pirmenybių akimirka. © Gražvydas Jovaiša

ASRC baseinas (50 m), Alytus
Vasario 21–22 d.
Kvalifikacija: Tokyo 2020 | Baltijos šalių čempionatas 2020
Starto protokolai/rezultatai

Alytaus sporto ir rekreacijos centro baseine prasidėjo dvi dienas truksiančios tradicinės atviros Lietuvos plaukimo žiemos pirmenybės 2020. Varžybose dalyvauja 360 sportininkų iš 22 plaukimo klubų. Penktadienį buvo išdalinti pirmieji medalių komplektai, o plaukikai džiugino savo rezultatais.

Vyrų 50 m peteliške atrankoje startavęs Rokas Jazdauskas (Panevėžio „Žemyna“) pakartojo prieš beveik 5-erius metus Manto Kavecko pasiektą šalies berniukų iki 15 metų rekordą – 26,12 sek. ir šeštu rezultatu pateko į vakare vykusį A finalą. Greičiausias ryte buvo Deividas Margevičius (24,50).

Dar vienas amžiaus grupių rekordas krito pirmosios dienos pabaigoje. Kauno sporto mokyklos Startas plaukikės Deimantė Paplauskaitė, Ieva Mumgaudytė, Adrija Vaitiekutė ir Martina Rutkauskaitė estafetėje 4 x 100 m  l. stiliumi finišavo penktos per 4 min. 22,81 sek. ir užfiksavo naują šalies mergaičių iki 13 m. rekordą. Nugalėjo Kauno plaukimo mokyklos pirmoji komanda (Agnė Šeleikaitė, Laura Šliburytė, Vilūnė Zasčiurinskaitė ir Ieva Stackevičiūtė)– 4 min. 07,40 sek.

Puikiai šiandien startavo ir Jokūbas Keblys. Šįryt 100 m l. stiliumi panevėžietis įveikė per 50,94 sek. – greičiausiai tarp visų dalyvių. J. Keblys šiuo rezultatu įvykdė normatyvą (51,15) į liepą Aberdyne vyksiantį Europos jaunimo plaukimo čempionatą. Vakare plaukikas buvo dar greitesnis. J. Keblys finišavo per 50,51 sek. ir užtikrintai laimėjo pirmąją vietą. Antras atplaukė Julius Bačkulis (51,66), o trečias liko Povilas Strazdas (52,03).

Net tris aukso medalius pirmąją varžybų dieną iškovojo Agnė Šeleikaitė, nugalėjusi 50 m ir 200 m l. stiliumi rungtyse bei komandinėje estafetėje. Tiek pat apdovanojimų penktadienį pelnė ir Giedrius Titenis, laimėjęs 50 m ir 200 m plaukimo krūtine rungtis, o taip pat ir estafetę 4×100 m kompl. būdu. G. Titenis vis dar siekia olimpinio kelialapio.

Giedrius Titenis. © Gražvydas Jovaiša

Pirmenybių dalyviai varžosi trijose grupėse: jaunių, jaunimo ir OPEN (be amžiaus apribojimų). Varžybų metu taip pat vyksta ir Lietuvos rinktinės komandos atranka į Baltijos šalių čempionatą. Žiemos pirmenybėse startuojantys plaukikai turi progą įvykdyti normatyvus į vasaros olimpines žaidynes Tokijuje.