ĮVADAS

Sąvokos dailusis plaukimas, sinchroninis plaukimas arba menininis plaukimas reiškia lygiai tą pačią sporto šaką. Tai vandens sportas, kuriame suderinti plaukimo, gimnastikos ir šokio elementai. Plaukimas – dėl to, kad viskas vyksta vandenyje, taip pat nėra nei vienos sportininkės, kuri nemokėtų plaukti, kadangi pirmiausia yra išmokstama plaukti ir tik po to mokinami dailiojo plaukimo pradmeys.Gimnastika – nes yra atliekamos įvairios figūros, pradedant nuo stovėsenos žemyn galva vandenyje, baigiant špagatais ir salto virš vandens. Šokis – viskas vyksta pagal muziką, kurią sportininkės girdi tiek po vandeniu, tiek virš vandens, kiekvienas šokis turi skirtingą choreografiją.

ISTORIJA

1891m. Surengtos pirmos dailiojo plaukimo varžybos Berlyne.1984 m. dailusis plaukimas įtrauktas į vasaros olimpines žaidynes, 2009m. Dailusis plaukimas atsiranda Lietuvoje (surengtos pirmasis Lietuvos čempionatas), o 2015 m. pasaulio čempionato dailiojo plaukimo varžybose pradeda dalyvauti vyrai, tačiau dalyvauja ne individualiai ar komandoje, o mišriame duete.

SY6

VARŽYBŲ RENGIMAS

Varžybos skirstomos į 2 rungtis: privalomoji programa (figūros) ir laisvoji. (šokiai).  Laisvoji programa dar yra skirstoma į rungtis: solo, duetas, grupė ir combi. Privalomojoje programoje merginos atieka 4 figūras (kiekvienoje amžiaus grupėje yra 8 figūros, iš kurių 2 privalomos,o 2 traukiamos atsitiktinai).

Amžiaus skirstymas: mergaitės skirstomos į 4 grupes: 12m. ir jaunesnės, 13-15m.,16-18m., 18m.ir vyresnės , nuo amžiaus priklauso figūrų sudėtingumas, šokio ilgio trukmė.

Vertinimas: vertinama iki 10 balų. Privalomojo programoje, teisėjai po atliktos figūros pakelia balus, o laisvojoje teisėjai skirstomi į 2 grupes: vieni vertina techniką, kiti artistiškumą, vyksta slaptas vertinimas, kadangi teisėjai vertinimus užrašo ant lapelių. Technika – vertinama atlikimas,  sudėtingumas, sinchroniškumas. Artistiškumas – vertinama, choreografija, muzikos interpretacija, veido išraiška,manieros.

Pasiruošimas: privalomojoje programoje – juodi maudymosi kostiumėliai, baltos kepurėlės. Laisvojoje – muziką atitinkantys kostiumėliai, tvirta šukuosena, makiažas.

DAILUSIS PLAUKIMAS LIETUVOJE

Šiuo metu dailiojo plaukimo sportininkės ruošiamos Šiauliuose (trenerės Jurga Dimšienė ir Kristina Zajauskienė) , Klaipėdoje (trenerė Jelena Agarkova) ir Vilniuje (trenerės Irena Čeilutkė ir Renata Kveinytė). Stipriausiai ruošiamos sportininkės yra Šiauliuose, čia yra rengiami Lietuvos čempionatai, Tarptautinės varžybos, bendradarbiaujama su įvairių šalių treneriais. Taip pat čia 2013m. buvo paruoštos sportininkės: Austina Kasperavičiūtė, Julija Novikova ir Dovainė Juciūtė,  kurios pirmą kartą Lietuvos istorijoje dalyvavo Europos jaunių dailiojo plaukimo čempionate, o 2016m. jame dalyvavo ir Arūnė Vandytė.

 SY5

master ban1

Rėmėjai ir partneriai

primus derling logo

 senukai logo 

sportland logo
 
logo arena
 

Naujausi dokumentai

 

FINA Swimming Word Cup

FINA pasaulio plaukimo taurė 2019 #6 Kazanė (RUS)

lapkričio 1–3 dienomis

 >>> <<<

LPF komandinė taurė 2019 

lapkričio 15–16 dienomis Vilniuje


Kalendoriai • Nuostatai • Rezultatai
 

tokyo2020 logo vertical

mok plaukti1