Rūta Meilutytė: mokėti plaukti turėtų kiekvienas šalies pradinukas

Plaukikė Rūta Meilutytė savo gimtajame mieste Kaune, „Girstučio“ sporto komplekso baseine, kartu su profesionaliais plaukimo treneriais vedė parodomąją plaukimo pamoką 24-iems antrų–trečių klasių moksleiviams. Šia pamoka siekiama atkreipti šalies gyventojų dėmesį, kad dar labai didelė dalis vaikų Lietuvoje nemoka plaukti, o sudaryti galimybes jiems to išmokti gali kiekvienas šalies gyventojas.

„Nuoširdžiai tikiu, kad mokėti plaukti turėtų kiekvienas šalies pradinukas, nes plaukimas – ne tik sportas, tai yra gyvybiškai svarbus įgūdis. Lietuvoje turime daug vandens telkinių, kuriuose vaikai turėtų maudytis jau mokėdami plaukti ir jausdamiesi vandenyje saugūs. O mokytis plaukti neabejotinai saugiausia baseine, kai prižiūri profesionalus plaukimo treneris“, – sakė šalies ir pasaulio moterų plaukimo rekordininkė, olimpinė čempionė Rūta Meilutytė.

„Girstučio“ sporto komplekso baseine R.Meilutytės su profesionaliais „Olympia“ klubo plaukimo treneriais, LPF partneriais, pati šoko į baseiną. Jos vesta pamoka buvo pirmoji daugumai joje dalyvavusių vaikų. Šioje pamokoje pirmiausia vaikams buvo padedama nugalėti vandens baimę, jie buvo supažindinti su bendrosiomis buvimo prie vandens ar lankymosi baseine taisyklėmis. Vandens nebijantys vaikai jau buvo mokomi plūduriuoti, be baimės panerti ir būti po vandeniu. „Rūta tapo įkvėpimo šaltiniu ir pavyzdžiu visos Lietuvos jaunimui, o ypač – kauniečiams, nes tokia Lietuvą garsinanti sporto žvaigždė gimė būtent mūsų mieste. Pastebime, kad po Rūtos pergalės Londono olimpinėse žaidynėse plaukimu susidomėjo daugiau vaikų, tačiau tikrai ne visi norintieji turi tokias galimybes. Labai sveikintinas yra verslo įsitraukimas, padedant šalies institucijoms įgyvendinti tokias svarbias programas nacionaliniu mastu kaip vaikų mokymas plaukti“, – sakė Kauno vicemeras Simonas Kairys ir dėkojo LPF, Rūtos Meilutytės labdaros ir paramos fondui bei „Maximai“ už pagirtiną bendradarbiavimo pavyzdį.

Nemokamas plaukimo pamokas dėl bendros R.Meilutytės labdaros ir paramos fondo, LPF ir „Maximos“ iniciatyvos 2016–2017 mokslo metais galės nemokamai lankyti papildomai apie 1200 šalies moksleivių. Dauguma reikiamų lėšų paaukota „Maxima“ pirkėjų, šiems parduotuvėse perkant specialiai pagamintas 1 euro paramą reiškiančias apyrankes. Tai reikšmingai pagerino bendrą LPF statistiką – iš viso šiemet plaukti mokysis 7400 pradinukų, tai 44 proc. daugiau nei pernai. Praėjusiais metais plaukimo pamokas lankė 4168 vaikai.

„Šiuo metu programoje dalyvauja 100 mokyklų iš 36-ių savivaldybių, nes kitose savivaldybėse nėra baseinų, o vežti moksleivius į kitus miestus kainuoja. Mūsų tikslas – kad bent po 18 nemokamų pamokų galėtų gauti visi šalies antraklasiai, o plaukimo programa būtų vykdoma 300 mokyklų 40-yje savivaldybių. Jų užtektų, kad tokio amžiaus vaikai išmoktų išsilaikyti vandens paviršiuje ir gebėtų taisyklingai nuplaukti bent 25 metrus. Tolimesnis siekis būtų – 32 nemokamos plaukimo pamokos kiekvienam šalies pradinukui“, – sako LPF viceprezidentė doc. dr. Ilona Zuozienė. Sertifikuotą mokymo plaukti programą pradinių klasių mokiniams nuo 2009 m. LPF įgyvendina bendradarbiaudama su Kūno kultūros ir sporto departamentu, Švietimo ir mokslo ministerija ir mokyklomis. Programos esmė – dalis kūno kultūros pamokų yra skiriama plaukimo pratyboms, kad vaikai nemokamai įgytų pagrindinius plaukimo įgūdžius. Pagrindinis šios programos įgyvendinimo platesniu mastu šalyje trukdis – finansavimo trūkumas.

Rėmėjai ir partneriai

 senukai logo 

spo logo
 
logo arena
 

 Mirtha logo 

 
 Maxima

Renginių kalendorius

Vasaris 2018
Pi An Tr Ke Pe Še Sek
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28

Naujausi dokumentai

Nauja 1
2018 m. LPF vidutinių ir ilgų nuotolių taurės etapai

Nuostatai (atnaujinti)

III etapas 
2018 02 10 Alytus
Rezultatai / Starto pr. 

II-as etapas 
2018 01 26 Panevėžys
800 m l. st. moterys
Rezultatai 

II-as etpas
2018 01 27 Šiauliai
800 m l. st. vyrai
Rezultatai


I-as etapas
2018 01 12 Kaunas (Vilija)
Rezultatai / starto pr.

2018 01 13 Kaunas (SM Startas)
Rezultatai / starto pr.

 

 

Bendraukime