64 tūkst. eur – ,,Maxima LT“ rems LPF projektą ,,Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“


64 tūkst. eur – tokią paramos sumą ,,Maxima LT" skirs Lietuvos plaukimo federacijos projektui ,,Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“. Bendrovės „Maxima LT“ vadovas Žydrūnas Valkeris ir LPF prezidentė Ilona Judita Zuozienė pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuri užtikrins trūkstamą finansavimą užsiėmimams daugiau nei 1600 Lietuvos pradinių klasių mokinių.

Lietuvos plaukimo federacija nuo 2009 m. organizuoja sertifikuotą mokymo plaukti programą pradinių klasių mokiniams, kurios metu dalis kūno kultūros pamokų yra skiriama plaukimo pratyboms. Taip mokyklinio amžiaus vaikai nemokamai įgyja pagrindinius plaukimo įgūdžius. Tai turėtų prisidėti prie didėjančio skęstamumo problemos sprendimo ilgalaikėje perspektyvoje. Programoje dalyvauja daugiau nei 200 mokyklų iš 36 savivaldybių. Iki šiol pagrindinis šios programos įgyvendinimo platesniu mastu šalyje trukdis buvo finansavimo trūkumas. Šią problemą šalyje spręsti padės prekybos tinklas „Maxima“, kuris nuo lapkričio 9 d. tapo oficialiu plaukimo programos partneriu.

„Vaikų mokymas plaukti yra svarbi veikla keliais aspektais – pradinių plaukimo įgūdžių mokymo ir saugaus elgesio prie vandens, skendimų prevencijos, fizinio aktyvumo didinimo ir talentingų vaikų plaukimui paieškos prasme. Plaukimo pratybos vykdomos bendradarbiaujant su mokyklomis kūno kultūros pamokų metu, todėl jos tampa prieinamos ne tik tiems vaikams, kurių tėveliai randa laiko atvesti vaikus į baseiną po pamokų. Bet ir tiems, kurie po pamokų yra labiau orientuojami į kitas papildomas veiklas – šokių, dailės, kalbų, informatikos ir pan. Mūsų siekis yra tas, kad kuo daugiau šalies vaikų ne tik sudalyvautų programoje, bet ir įgytų plaukimo įgūdžių pradžiamokslį per kokybines plaukimo pamokas, kurias vykdo plaukimo mokymo patirtį turintys specialistai. Tikimės, jog individualus vaikų pasiekimų vertinimas mokantis plaukti bus aiški žinia tėveliams – ar jų vaikai pasiekė ugdymo tikslus, ar dar reikia skirti papildomai dėmesio pradinio plaukimo įgūdžių tobulinimui, o galbūt jie turi išskirtinių gabumų plaukimo sportui“, – sakė LPF prezidentė Ilona Judita Zuozienė.

LPF projekte ,,Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje” šį rudenį dalyvauja daugiau nei 7 tūkstančiai antrų ir trečių klasių moksleivių.  Per pirmąjį projekto veiklos pusmetį iki 2016 m. gruodžio 29 d planuojama suteikti po 18 pamokų kiekvienam dalyviui. Šiems užsiėmimams lėšas skiria ilgalaikiai projekto partneriai – Lietuvos kūno kultūros ir sporto departamentas bei Švietimo ir mokslo ministerija. Tačiau remiantis užsienio ir Lietuvos specialistų rekomendacijomis, norint pasiekti geriausių rezultatų, vienam vaikui reikia ne mažiau nei 32-jų plaukimo užiėmimų.

 „Atliktas tyrimas parodė, kad net devyni iš dešimties tėvų norėtų, kad jų vaikai būtų mokomi plaukti. Tuo tarpu iki šiol mokymo plaukti programai skiriamų lėšų pakako vos 8 proc. šalies moksleivių pratyboms. Dėl šios priežasties nusprendėme prisidėti prie šios programos plėtros, tikimės , kad daugiau nei 1600 pradinukų galės saugiau jaustis prie vandens telkinių“, – teigė bendrovės „Maxima LT“ vadovas Žydrūnas Valkeris.

Prisijungus naujiems projekto partneriams, plaukimo užsiėmimus planuojama įgyvendinti ir numatytų rezultatų tikimasi pasiekti iki 2017 gegužės 31 d.

 

images

 

Rėmėjai ir partneriai

Primus Derling Logo 3 single 1 main red

 senukai logo 

spo logo
 
logo arena

Naujausi dokumentai

Baltijos šalių čempionatas
kovo 22-23 d., Tartu (EST)
Starto protokolai / Rezultatai
LTU entries


Lietuvos jaunučių-jaunių čempionatas
balandžio 12–13 d., Alytus
Nuostatai
Kvietimas

Lietuvos plaukimo čempionatas
balandžio 25–27 d., Kaunas
Nuostatai / English 


NORMATYVAI: 

OŽ Tokyo'20 atranka
PČ'19 atranka
PjmČ'19 atranka
EjmČ'19 atranka
EJOF'19 atranka 
Universiada'19 atranka

Rinktinės kandidatai


 50022187 1470789193052012 5539600908020613120 n 

Bendraukime