Vaikai mokosi plaukti ne tik didmiesčiuose, bet ir regionuose

nuotr. E. Kniežausko

Plaukimas yra ne tik puiki fizinio lavinimo ir sveikatinimo priemonė, bet ir gyvybiškai svarbus įgūdis, mažinantis nelaimingų atsitikimų vandenyje riziką. Jaunesnysis mokyklinis amžius – geriausias laikas išmokti plaukimo technikos pagrindų. Lietuvos plaukimo federacija, vykdydama vaikų mokymo plaukti projektą, siekia, kad profesionalus plaukimo ugdymas būtų prieinamas visiems vaikams – tiek didmiesčiuose, tiek regionuose.

Praėjusią savaitę Kauno kolegijos baseine vyko projekto „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“ 2016–2017 m. sezono baigiamasis renginys. Jo metu plaukimo treniruotėse įgytus įgūdžius estafetėse ir varžybose demonstravo 192 vaikai16–os šalies savivaldybių. Jaunuosius plaukikus atlydėjo gausios palaikymo komandos iš įvairiausių Lietuvos kampelių. Susirinkusius vaikus sveikino ir plaukti motyvavo ne tik projekto organizatoriai, partneriai, bet ir garsūs plaukikai.

„Ypatingai gausus būrys dalyvių ir jų neslepiamas entuziazmas plaukimui rodo, kad tokių renginių vaikams tikrai trūksta. Varžybos ne tik motyvuoja tobulėti, bet taip pat yra ir puiki galimybė treneriams, tėvams bei patiems sau įsivertinti mokymo procese pasiektus rezultatus“, – po renginio sakė projekto „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“ vadovas Ignas Vaičaitis.

Kvalifikuotos plaukimo pamokos baseinuose yra ypač reikalingos toliau nuo baseinų gyvenantiems vaikams. Tokiais atvejais yra itin svarbus savivaldybių įsitraukimas ir geranoriškumas prisidėti prie projekto, suteikiant transporto priemones vaikų nuvežimui iš mokyklų į baseinus ir atgal.

„Džiaugiamės, kad galime koordinuoti plaukimo edukacijos projektus, kurie suteikia būtinų plaukimo įgūdžių ne tik didmiesčiuose, bet ir regionuose gyvenantiems vaikams. Taip pat džiugu, kad projektas kasmet plečiasi savo apimtimi ir įtraukia vis daugiau vaikų iš visos Lietuvos“, – sakė Lietuvos plaukimo federacijos viceprezidentė Ilona Judita Zuozienė. 

Vaikų mokymo plaukti projektą Lietuvos plaukimo federacija vykdo jau 8 metus. Šįmet jis buvo įgyvendintas kartu su Lietuvos kūno kultūros ir sporto departamentu prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Švietimo ir mokslo ministerija bei „Maxima Lietuva“. Per 2016–2017 mokslo metus 6458–iems bendrojo ugdymo mokyklų moksleiviams buvo suteikta po 32 plaukimo treniruotes pradiniams plaukimo įgūdžiams įgyti. Treniruotės vyko kūno kultūros pamokų metu 22–ose šalies savivaldybėse esančiuose 27–uose baseinuose. 

2017 05 24 plaukimas 2 2017 05 24 plaukimas 15

2017 05 24 plaukimas 6 2017 05 24 plaukimas 7

2017 05 24 plaukimas 8 2017 05 24 plaukimas 4

 

 

 

Rėmėjai ir partneriai

primus logo rgb

 senukai logo 

spo logo
 
logo arena
 

 Mirtha logo 

Naujausi dokumentai

 

logof 

Pasaulio čempionatas 25 m baseine
2018 12 11-16 
Hangzhou (CHI)

LTU sportininkų startai/rezultatai
Varžybų rezultatai


Nordic plaukimo čempionatas
2018 12 7-9
Oulu (FIN)
LTU plaukikų startai
Rezultatai


LPF taurė
2018 12 19-21 d. Anykščiai
Nuostatai
English 
Kvietimas/Invitation

 

 

Bendraukime