Klaipėda
Birželio 27–28 d.
50 m baseinas
Čempionato rezultatai

Ketvirtadienį Klaipėdos baseine buvo išdalinti pirmieji Atviro Lietuvos jaunimo (U-23) čempionato medalių komplektai. Vakar buvo pagerinti du šalies amžiaus grupių ir vienas suaugusiųjų rekordas, o šiandien plaukikai vėl stojo į kovą dėl Lietuvos jaunimo čempionų titulų.

Varžybose dalyvavo beveik 200 sportininkų iš 17 plaukimo klubų, o konkurenciją lietuviams palaikė plaukikai iš kaimyninės Latvijos ir Rusijos.

Atviras Lietuvos jaunimo čempionatas – paskutinės rimtos varžybos prieš kitą savaitę prasidedančią pasaulio studentų universiadą ir Europos jaunimo plaukimo čempionatą.

Antrąją varžybų dieną dalyviai varžėsi 100 ir 400 m laisvu stiliumi, 200 m nugara, 100 m krūtine, 200 m peteliške ir 200 m kompleksinio plaukimo rungtyse, o vakare mišrioje komandinėje estafetėje 4 x 100 m kompleksiniu būdu.

Geriausius laikus atrankoje pademonstravę dalyviai pateko į vakare vyksiančius finalus.

Merginų 200 m peteliške rungtyje jau antrąjį šiame čempionate Lietuvos mergaičių iki 13 metų rekordą pagerino Erika Pasakinskaitė. Šiaulių „Delfino“ komandai atstovaujanti jaunoji plaukikė nuotolį įveikė per 2 min. 27,90 sek. ir tapo Lietuvos jaunimo čempione. Ankstesnis rekordas, pasiektas šių metų balandį (2.31,18), taip pat priklausė Erikai.

Erika Pasakinskaite LR13

Erika Pasakinskaitė. Mato Mendelio nuotr.

200 m kompleksiniu būdu distancijoje tik akimirkos iki pasaulio jaunimo čempionato normatyvo pritrūko Kotrynai Teterevkovai. Vilniaus miesto sporto centro plaukikė įveikė visas varžoves. Distanciją ji nuplaukė per 2 min. 20,66 sek. (tik 0,57 sek. prasčiau nei PJmČ normatyvas). Kotryna jau yra įvykdžiusi normatyvus 400 m kompleksiniu būdu, 100 ir 200 m krūtine rungtyse. Be jos, pasaulio jaunimo čempionato normatyvus skirtingose distancijose šiame sezone taip pat yra įvykdę: Erikas Grigaitis (100 ir 200 m nugara), Arijus Pavlidi (100 ir 200 m nugara) ir Jokūbas Keblys (50 m l. stiliumi).

Geriausiu varžybų plaukiku (pagal surinktus FINA reitingo taškus 3-ose rungtyse) tapo Rokas Juozelskis – 2151 taškai. Antrąją vietą iškovojo Tomas Sungaila – 2140 tšk., o trečioji atiteko Juliui Bačkuliui – 2132 tšk. Merginų tarpe nugalėjo Kotryna Teterevkova – 2335 taškai, antroji vieta atiteko Agnei Šeleikaitei – 2054 tšk., o trečią vietą užėmė Marija Rutkauskaitė – 2001 tšk. Daugiausiai apdovanojimų – net 26 – išsidalino Kauno plaukimo mokyklos sportininkai.