Nespėjusi atsipūsti po pirmųjų startų išsigydžius trauma, olimpinė čempionė Rūta Meilutytė vėl kibo treniruotis ir rengtis svarbiausioms varžyboms – 2016 m. Olimpinėms žaidynėms. Praėjusį savaitgalį Škotijos sostinėje Edinburge vykusios tarptautinės plaukimo varžybos buvo vienas pasirengimo etapų, tačiau jo rezultatais patenkinta ir R.Meilutytė, ir jos treneris Jonas Ruddas.

„Jaučiuosi labai gerai. Rezultatai išėjo geresni, nei tikėjausi. Esu labai patenkinta, – sake į Plimutą grįžusi Lietuvos plaukikė. – Aukštų tikslų sau nekėliau. Pagrindinis tikslas buvo padaryti viską, ką galiu šiai dienai, o koks tai bus rezultatas buvo sunku nuspėti, ypač sunkių treniruočių metu”.

Pasak jos, plaukti greitai buvo gana sunku, nes šiuo metu treniruotes yra labai intensyvios, o specialiai prieš šiuos startus poilsio skirta nebuvo.

Plaukdama 100 m krūtine Edinburgo 50 m ilgio baseine, R.Meilutytė pasiekė antrąjį rezultatą pasaulyje šį sezoną – 1 min. 5,82 sek., o per pirmąją 50 m. atkarpą užfiksavo šįmet geriausią rezultatą pasaulyje – 30,4 sek. Ji laimėjo ir 100, ir 50 m plaukimus. Pastarojo finalą lietuvė laimėjo nuotolį įveikusi per 30.69 sek.

„Rūtos rezultatai labai malonūs. Nežinojome kaip seksis, dėl to šioms varžyboms ypatingų tikslų nekėlėme, tik numatėme plaukimo proceso gaires. Rūta buvo labai rami ir profesionali. Šios varžybos buvo labai naudingos. Jos buvo pakankamai svarbios, tačiau ne tiek, kad būtų užtvindytos TV kamerų ir fotografų blyksčių”, – sakė J.Ruddas.

Varžybose taip pat dalyvavo ir Mindaugas Sadauskas, kuris 100 m plaukimo laisvu stiliumi finale buvo penktas (50.68 sek.), o 50 m finale – septintas (26.19 sek.).

„Mindaugas plaukė taip, kaip paprastai plaukia šiuo pasirengimo metu. Jis labai pavargęs po intensyvių treniruočių su Lietuvos rinktinės vyr. treneriu Žilvinu Ovsiuku stovykloje ir manimi Plimute. Dabar jam reikia pailsėti ir pasirengti varžyboms Stokholme. Jų metu Mindaugas turės galimybę įvykdyti olimpinį 100 m plaukimo laisvu stiliumi normatyvą”, – sakė J.Ruddas.

Savo ruožtu Rūtai, skirtingai nuo M.Sadausko, pasak trenerio, reikia sunkiai treniruotis.

„Rūta turi tą ypatingą sugebėjimą (kaip anglas Benas Proudas) – puikiai plaukti ir pasiekti geriausių rezultatų be poilsio. Tai labai reta. Mindaugui reikia poilsio, kad pasiektų geriausių rezultatų (kaip Rūtos draugei olandei Moniek Nijhuis). Stokholmo varžybos abiem bus įdomios – vienas bus šviežias ir pasirengęs, kita – pavargusi, bet dar alkanesnė pergalių po pasirodymo Edinburge”, – sakė J.Ruddas.

Kovo pabaigoje R.Meilutytė, M.Sadauskas ir Giedrius Titenis keliaus į Švediją, kur dalyvaus tarptautinėse varžybose „Stockholm Open”. 

Užsiprenumeruokite LPF naujienlaiškį!

Norėdami pateikti šią formą turite įgalinti javascript

Rėmėjai ir partneriai

primus derling logo
 
logo arena

programas finansuoja min

Naujausi dokumentai

Kalendoriai • Nuostatai • Rezultatai
Plaukimas
Šuoliai į vandenį
Dailusis plaukimas
Atviras vanduo
Veteranai
 
2021 m. Lietuvos jaunučių plaukimo pirmenybės

04 29-30 | Klaipėda (50 m)

covid ban1

kandidatai1

ekspertai pataria 2

mok plaukti1