seminaras

Lapkričio 20 dieną per 100 plaukimo trenerių iš visos šalies Kaune susirinko į pirmąjį iš šešių Lietuvos plaukimo federacijos vykdomo projekto „Plaukimo trenerių kvalifikacijos tobulinimas“ seminarų.

Paskaitų ciklas vyksta remiantis M.A.S.T.E.R. temų rinkiniu – kiekviena raidė slepia vis naują temą (Mental skills, Attitude, Self-management skills, Technique, Environment, Racing ability), todėl pirmasis seminaras buvo skirtas psichologinių įgūdžių (koncentracijos, susikaupimo, atsipalaidavimo, psichologinio tvirtumo, pasitikėjimo savimi) ugdymui.

Susirinkusiems dalyviams mokymus vedė Lietuvos sporto universiteto profesorius, habilituotas biologijos mokslų daktaras Albertas Skurvydas ir psichologė, psichoterapeutė, mentorystės ekspertė Egidija Talalienė.

Prof. habil. dr. A. Skurvydas čia skaitė pranešimą „Čempionų smegenys. Atletų vykdomosios funkcijos treniravimas“. Lektorius treneriams papasakojo, kaip veikia sportininkų smegenys, kokią įtaką joms daro atletų patiriamas stresas ir pabrėžė vykdomosios funkcijos (gebėjimo koncentruotis į tikslą ir atpildo išlaukimą, darbinės atminties, kognityvinio lankstumo) lavinimo svarbą.

seminarasM3

E. Talalienė daugiausiai dėmesio skyrė dėmesingo įsisąmoninimo (Mindfulness) ir neurogrįžtamojo ryšio metodų taikymui rengiant sportininkus. Lektorė pateikė praktinių pavyzdžių, testų, kuriuos seminaro dalyviai galėjo atlikti užsiėmimo metu. Tikimasi, kad šią patirtį treneriai galės sėkmingai perduoti savo auklėtiniams ir prisidėti prie geresnio jų psichologinio pasiruošimo.

seminarasM4

Sisteminiai kvalifikacijos kėlimo seminarai sugrįš jau kitąmet. Planuojama, kad antrasis seminaras bus surengtas vasario pabaigoje (registracija startuos likus mėnesiui iki jo).

Daugiau informacijos apie projektą, šio ir būsimų seminarų medžiagą, tvarkaraštį, naudingus ekspertų patarimus galite rasti specialiame mūsų puslapyje.

ŠMSM logotipas spalvotas LTLPF vykdomas projektas „Plaukimo trenerių kvalifikacijos tobulinimas“ yra iš dalies finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

master click

Rėmėjai ir partneriai

primus derling logo
 
logo arena

programas finansuoja

Naujausi dokumentai

Kalendoriai • Nuostatai • Rezultatai
Plaukimas
Šuoliai į vandenį
Dailusis plaukimas
Atviras vanduo
Veteranai
 
2021 m. Lietuvos neakivaizdinės ilgų nuotolių plaukimo varžybos
— I etapas —
1500 m l. stiliumi, vyr. ir mot.
2021 01 12 – 2021 01 16

covid ban1

antidoping1

kandidatai1

mok plaukti1