Tautvydo Juknevičiaus nuotr.

Lapkritį Tokijo olimpinių žaidynių kandidatų sąrašą papildė dar vienas šalies plaukikas – juo tapo 16-metis Daniil Pancerevas (tren. Colin Braund).

Ilgamečiam trenerės Jandros Bogužienės (ir dabartinė trenerė) auklėtiniui, Lietuvos plaukimo amžiaus grupių rekordininkui LTOK Vykdomojo komiteto sprendimu buvo paskirta 600 eurų dydžio stipendija.

Paskirtoji stipendija Lietuvos plaukimo bendruomenėje sukėlė nemažai įvairių vertinimų. Siekdami išsklaidyti nereikalingas interpretacijas, viešiname visus su LTOK stipendijomis susijusius teiktus ir gautus dokumentus.

Norime atkreipti dėmesį, kad Lietuvos plaukimo federacija Lietuvos sportininkų rengimo ir dalyvavimo olimpinėse žaidynėse programų įgyvendinimo ekspertų komisijos vertinimui pateikė ne vienintelio plaukiko kandidatūrą.

Už olimpinių žaidynių „B“ normatyvų įvykdymą 850 eurų siekiančias stipendijas prašyta skirti Jokūbui Kebliui (50 m l. stiliumi – 22,55 sek.) ir Ugnei Mažutaitytei (200 m nugara – 2.11,56 min.). Dar dviem plaukikams Kotrynai Teterevkovai ir Arijui Pavlidi, įvykdžiusiems „B“ normatyvus dviejuose olimpinių rungčių nuotoliuose, prašyta stipendijas padidinti iki 850 eurų.

LTOK ekspertų komisija, laikydamasi pozicijos, kad tik olimpinės kvalifikacijos „A“ laikas užtikrina galimybę dalyvauti Tokijo olimpinėse žaidynėse, LTOK Vykdomajam komitetui olimpinę stipendiją pasiūlė skirti tik Daniil Pancerevui, atitinkančiam trečiąjį stipendijų skyrimo kriterijų (sportininkai, galintys iškovoti 17–32 vietas Tokijo OŽ arba Pekino OŽ, atsarginiams sportininkams, sparingo partneriams).

Primename, kad vietas kitų metų olimpinėse žaidynėse jau yra užsitikrinę „A“ normatyvus individualiose olimpinėse plaukimo rungtyse pasiekę Danas Rapšys ir Andrius Šidlauskas. Olimpinės rinktinės kandidatų sąraše iš viso yra 9 plaukikai.

Užsiprenumeruokite LPF naujienlaiškį!

Norėdami pateikti šią formą turite įgalinti javascript

Rėmėjai ir partneriai

primus derling logo
 
logo arena

programas finansuoja min

Naujausi dokumentai

Kalendoriai • Nuostatai • Rezultatai
Plaukimas
Šuoliai į vandenį
Dailusis plaukimas
Atviras vanduo
Veteranai
 
2021 m. Lietuvos jaunučių plaukimo pirmenybės

04 29-30 | Klaipėda (50 m)

covid ban1

kandidatai1

ekspertai pataria 2

mok plaukti1