Lietuvos plaukikas T.Duškinas treniruosis drauge su legendiniu M.Phelpsu

Lietuvos plaukimo rinktinės narys Tadas Duškinas treniruosis su tituluočiausių visų laikų olimpiečiu, JAV plaukiku Michaelu Phelpsu. Tokia galimybė 21 metų kauniečiui atsivėrė žinomam treneriui Bobui Bowmanui sutikus treniruoti Arizonos valstybinio universiteto plaukikų komandą. Šiame universitete T.Duškinas dar vienerius metus mokysis ir jam atstovaus JAV studentų pirmenybėse.

“Tai – galimybė, kuria pasinaudoti svajoja daugybė pasaulio plaukikų. Kalbu ne tik apie žinomą trenerį B.Bowmaną, bet ir unikalųjį plaukiką M.Phelpsą. Tikiuosi, kad T.Duškinas bus tarsi kempinė, sugerianti visą informaciją iš aukščiausio lygio specialistų, ir perduos ją komandos draugams Lietuvos rinktinėje ir šalies plaukimo treneriams”, - sakė Lietuvos plaukimo federacijos prezidentas Tomas Kučinskas.

T.Duškinas Lietuvai atstovauja plaukdamas peteliške asmeninėje įskaitoje ir kombinuotoje estafetėje. Per Pasaulio čempionatą 25 m baseine Kataro sostinėje Dohoje praėjusią žiemą T.Duškinas drauge su Giedriumi Titeniu, Mindaugu Sadausku ir Danu Rapšiu vos per plauką nepateko į kombinuotos 4 po 100 estafetės finalą ir beveik 10 sekundžių pagerino Lietuvos rekordą. Pasak Lietuvos plaukimo rinktinės trenerio Žilvino Ovsiuko, T.Duškinas yra labai reikšmingas estafetės komandos narys.

Iš Arizonos valstybinio universiteto T.Duškinas buvo vienintelis plaukikas, patekęs į JAV studentų asociacijos (NCAA) čempionato finalinį plaukimą. Todėl neabejojama, kad naujasis universiteto komandos treneris skirs jam daug dėmesio.

Beje, ir T.Duškino, ir M.Phelpso pagrindinė rungtis yra 100 m peteliške.

Savo ruožtu B.Bowmanas dirba su savo mokiniu M.Phelpsu nuo tada, kai šiam buvo vos 11 metų. M.Phelpsas savo mokytoją kartą yra palyginęs su armijos seržantu, kuris reikalauja iš pavaldinių visiškos drausmės ir pastangų.

Treniruoti Arizonos plaukikus B.Bowmanas sutiko šį pavasarį ir buvo oficialiai patvirtintas vyriausiojo trenerio pareigoms praėjusią savaitę.

Gali būti, kad drauge su M.Phelpsu, kuris pernai grįžo iš “pensijos”, į Arizonos valstybinį universitetą rengtis 2016 m. Olimpinėms žaidynėms persikels ir dar keli žinomi JAV plaukikai.

30-metis M.Phelpsas yra daugkartinis pasaulio ir olimpinis čempionas bei rekordininkas. M.Phelpsas yra iškovojęs 22 olimpinius medalius (18 aukso, 2 sidabro, 2 bronzos) per trejas Olimpines žaidynes (2004, 2008 ir 2012 m.), yra pasaulio rekordininkas pagal daugiausiai pelnytų olimpinių medalių kiekį ir daugiausia aukso medalių per vienerias žaidynes laimėjas atletas. Jis taip pat keliskart iš eilės išrinktas geriausiu pasaulio ir JAV plaukiku. Jis yra tituluočiausias olimpietis per visą istoriją.

Rėmėjai ir partneriai

Primus Derling Logo 3 single 1 main red

 senukai logo 

spo logo
 
logo arena

Naujausi dokumentai

 
FINA Swimming Word Cup

FINA Pasaulio plaukimo taurė 2019

{ Azija. III etapas }

Rugpjūčio 15–17 dienomis

Singapūras

Starto protokolai / Rezultatai


logo masters v1

FINA Pasaulio veteranų čempionatas 2019

Rugpjūčio 5–18 dienomis

Gwangju, Pietų Korėja

Starto protokolai / Rezultatai


budapest2019 finajuniors

Pasaulio jaunimo plaukimo čempionatas 2019

Rugpjūčio 20–25 dienomis

Budapeštas, Vengrija

NORMATYVAI: 

OŽ Tokyo'20 atranka
PjmČ'19 atranka

-

RINKTINĖS KANDIDATAI


 50022187 1470789193052012 5539600908020613120 n 

Mokausi plaukti

mokausi plaukti 200x400

Sekite mus