Prasidės pirmą kartą Lietuvoje rengiamos ilgų ir vidutinių nuotolių taurės varžybos

Sausio 12 d. Kauno plaukimo mokyklos „Vilija“ baseine pirmą kartą šalies istorijoje prasidės Lietuvos vidutinių ir ilgų nuotolių taurės varžybos. Pajėgiausi šalyje plaukimo stajeriai trejose amžiaus grupėse kovos dėl taurių kiekvienoje iš 1500 m, 800 m ar 400 m plaukimo distancijų.

Pirmajame etape sausio viduryje tiek vyrai, tiek moterys dėl apdovanojimų kovos ilgiausiame 1500 m nuotolyje, mėnesio pabaigoje prizų dalybos vyks perpus trumpesnio ilgio plaukimuose, o vasarį – trumpiausioje 400 m. distancijoje. Pastarąją dalyviai galės įveikti laisvu stiliumi arba kompleksiniu būdu pasirinktinai.

Po finalinio etapo penki stipriausi kiekvienos amžiaus grupės plaukikai, per tris etapus pasiekę, geriausius rezultatus, sumuojant dviejų rungčių reitingo sumą, bus apdovanoti ir piniginiais prizais.

Pasak Lietuvos plaukimo federacijos viceprezidento Sauliaus Binevičiaus, šiomis varžybomis federacija ir praėjusiais metais atkurta Trenerių taryba siekia didinti ilgų ir vidutinių nuotolių rungčių populiarumą, tikintis, kad jau po kelių metų Lietuvos rinktinėje atsirastų sportininkų, galinčių kovoti būtent ištvermės reikalaujančiose distancijose.

Dėl šios priežasties pirmą kartą taurės varžybos bus vykdomos ne tik etapais, tačiau ir išplečiant skirtinguose šalies regionuose, o taip pat atskiriant vyrų ir moterų grupes, kurios kartu plauks tik finaliniame etape Alytuje. Tuo tarpu I-is etapas vyks dvejuose Kauno baseinuose, II-is – Panevėžyje ir Šiauliuose.

„Atkūrus Trenerių tarybą, šiemet pakeitėme varžybų tvarkaraščio sudarymo principus. Jis buvo parengtas atsižvelgiant į didelio meistriškumo sportininkų pasirengimą, išskiriant svarbiausius metų startus, o miestų pirmenybes ir kitas varžybas derinome būtent prie jų. Taip pat buvo pastebėta, kad auga norinčiųjų plaukti trumpas distancijas sportininkų skaičių, tuo tarpu ilgosios vis labiau tampa nepopuliariomis.

Tikimės, kad tokių rungčių populiarinimui pasitarnaus pirmą kartą rengiamos Lietuvos ilgų ir vidutinių nuotolių taurės varžybos. Jos bus labiau treniruočių pobūdžio, tačiau taps puikiu jėgų pasitikrinimu šiame treniruočių etape, kuriame dar dirbama ilgose distancijose, o vėliau bus pereinama jau į trumpesnių nuotolių fazes”, – kalbėjo S.Binevičius.

Pirmajame taurės varžybų etape iš Europos čempionate Kopenhagoje dalyvavusios Lietuvos rinktinės atstovų startuoti planuoja Gytis Stankevičius ir Povilas Strazdas. Laukiama, kad vėlesniuose etapuose į kovą dėl apdovanojimų įsijungs ir kiti šalies plaukimo lyderiai.

Lietuvos vidutinių ir ilgų nuotolių taurės varžybų tvarkaraštis:

I etapas (1500 m l.st. plaukimas) – sausio 12 d. Kauno „Vilijos“ baseinas (vyrai), sausio 13 d. Kauno „Starto“ baseinas (moterys).

II etapas (800 m l.st. plaukimas) – sausio 26 d. Panevėžys (moterys), sausio 27 d. Šiauliai (vyrai).

III etapas (400 m l.st. arba 400 m kompl.b.) – vasario 10 d. Alytus (vyrai ir moterys).

Taurės varžybų nuostatai

Rėmėjai ir partneriai

Primus Derling Logo 3 single 1 main red

 senukai logo 

spo logo
 
logo arena

Naujausi dokumentai

 
FINA Swimming Word Cup

FINA Pasaulio plaukimo taurė 2019

{ Azija. III etapas }

Rugpjūčio 15–17 dienomis

Singapūras

Starto protokolai / Rezultatai


logo masters v1

FINA Pasaulio veteranų čempionatas 2019

Rugpjūčio 5–18 dienomis

Gwangju, Pietų Korėja

Starto protokolai / Rezultatai


budapest2019 finajuniors

Pasaulio jaunimo plaukimo čempionatas 2019

Rugpjūčio 20–25 dienomis

Budapeštas, Vengrija

NORMATYVAI: 

OŽ Tokyo'20 atranka
PjmČ'19 atranka

-

RINKTINĖS KANDIDATAI


 50022187 1470789193052012 5539600908020613120 n 

Mokausi plaukti

mokausi plaukti 200x400

Sekite mus