lpf

Sportininkų atvykimas į Lietuvą

Norint gauti leidimą atvykti į Lietuvą (dalyvauti aukšto meistriškumo varžybose) reikia federacijos ar klubo rašto adresuoto Ministrei, kuriuo prašoma:

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. lapkričio 4 d. nutarimo Nr. 1226 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ 2.1.2.9 papunkčiu, išduoti leidimus aukšto meistriškumo sportininkams ir specialistams.

Siunčiamame rašte reikia paminėti atvykimo tikslą, t. y. varžybas, į kurias atvykstama. Jei atvykstama ilgam, ar atstovauti Lietuvai – reikalinga pateikti kontraktą, veiklos sutartį su sportininku ar samdomu specialistu (priklausomai nuo to, kas kviečiamas).

Kartu su lydraščiu reikia pateikti kviečiamų asmenų pasų duomenis (užpildyti lentelę, ją pateikti WORD formatu), taip pat teks įsipareigoti vykdyti sekančius teisės aktus:

  • Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020 m. liepos 17 d. sprendimo Nr. V-1680 „Dėl užsieniečių, atvykusių iš trečiųjų šalių, izoliavimo ir tyrimų dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atlikimo“;
  • Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. birželio 15 d. įsakymo Nr. V-1463 „Dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) paveiktų šalių sąrašo patvirtinimo“;
  • Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. kovo 12 d. įsakymo Nr. V-352 „Dėl Asmenų, sergančių COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), asmenų, įtariamų, kad serga COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), ir asmenų, turėjusių sąlytį, izoliavimo namuose, kitoje gyvenamojoje vietoje ar savivaldybės administracijos numatytose patalpose taisyklių patvirtinimo“ nuostatomis, ir reikalaujama, kad jų būtų laikomasi.

Leidimai į Lietuvą forminami ne greičiau nei per 14 d. d. Tik gavus leidimus, asmenys galės pateikti prašymus vizoms gauti, todėl būtina apskaičiuoti laiką, reikalingą formalumams tvarkyti.

Leidimai atvykti į Lietuvą yra vienkartiniai, todėl jeigu yra numatytas varžybų ciklas, dokumentus reikės teikti pakartotinai, o jei užsienietis rinktinės narys išvyks ir varžysis užsienyje, jam atvykti į Lietuvą reikės naujo leidimo. Leidimai skubos principu neforminami.

Iš kurių šalių atvykstantiems piliečiams reikia leidimų patekti į Lietuvą, galite pasitikrinti atsidarę galiojančią teisės akto suvestinę.

Sportininkų iš užsienio atvykimo sąlygos

Sportininkų iš užsienio atvykimo sąlygas ir sportininkų saviizoliacijos klausimus kuruoja ir skelbimus viešina Sveikatos apsaugos ministerija (SAM). Visi klausimai, susiję su šia sritimi, turėtų būti adresuoti SAM. Su atnaujinama aktualia informacija galite susipažinti čia.

Atvystantys svečiai privalo užpildyti anketą anglų kalba, pasirenkdami atvykimo būdą (žeme, oru...). Anketą galima rasti čia.

Atvykstant būtina pateikti užpildytos elektroninės anketos patvirtinimą (QR kodą) Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistams ar kitiems pareigūnams pasienio kontrolės punkte ar keleivių kontrolės punkte.

Visiems atvykusiems taikoma saviizoliacija, tačiau sportininkams taikomos išimtys aprašytos čia.

Kokių tyrimų reikia atvykus iš vienos ar kitos šalies galite sužinoti čia.

Apgyvendinimo, kelionės ar maitinimo sąlygos yra reglamentuotos tame pačiame nutarime dėl karantino sąlygų.

Taip pat primenama, kad, vykdant aukšto meistriškumo sporto varžybas, turi būti vadovaujamasi Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020 m. gruodžio 17 d. sprendimu Nr. V-2932 „Dėl aukšto meistriškumo sporto varžybų ir pratybų organizavimo būtinų sąlygų“.

Visus sprendimus pagal darbo sritį galima rasti čia.

Svarbiausią informaciją dėl koronaviruso rasite www.koronastop.lt

Rėmėjai ir partneriai

Vichy logo blue


ml logo 2013 black trans


primus derling logo


logo arena

programas finansuoja min

Naujausi dokumentai

Kalendoriai • Nuostatai • Rezultatai
Plaukimas
Šuoliai į vandenį
Dailusis plaukimas
Atviras vanduo
Veteranai
 

 Šiaurės šalių (Nordic) plaukimo čempionatas 2021

gruodžio 3-5 | Švedija

Rezultatai | Tiesiogiai  🔴

kandidatai1

ekspertai pataria 2

LPF naujienlaiškis

Norėdami pateikti šią formą turite įgalinti javascript