len

LEN Bureau susitikimas | LEN nuotr.

Savaitgalį Vengrijos sostinėje Budapešte vyko eilinis Europos plaukimo federacijos (LEN) kongresas, kuriame dalyvavo Lietuvos plaukimo federacijos prezidentas Tomas Kučinskas ir generalinis sekretorius Emilis Vaitkaitis. Nors kongresas ir eilinis, bet jame vykę procesai unikalūs, vykę pirmą kartą LEN istorijoje.

Nepaisant delegatų patvirtintų ataskaitų, nacionalinių Europos federacijų atstovai turėjo abejonių dėl LEN valdymo skaidrumo – šiuo metu Šveicarijos teisėsauga atlieka tyrimą dėl galimų LEN vadovybės finansinių pažeidimų ir netinkamo elgesio. Pareigūnai atliko kratas LEN biuruose Nione (Šveicarija), paėmė dokumentus.

Kongreso metu 23 šalių delegatai išreiškė nepasitikėjimą LEN Vykdomojo komiteto veikla (46 prieš 44, kiekviena šalis turi du balsus) ir neatleido jo nuo atsakomybės dėl 2020 metų finansinės atskaitomybės. Dėl šios priežasties vasario 5 dieną Paryžiuje bus šaukiamas neeilinis kongresas, kuriame turėtų būti renkama nauja LEN vadovybė. Naujų rinkimų siekė 24 Europos federacijų nariai, įskaitant Vokietiją, Prancūziją, Rusiją, Graikiją, Šveicariją ir Lietuvą.

Šis balsavimas įvyko po to, kai 28 Europos ir kitų šalių atstovai surengė susitikimą su Tarptautinės plaukimo federacijos (FINA) valdyba ir paragino ją paskirti tarptautinį kontrolierių, galintį išnagrinėti tyrimą, kurio epicentre atsidūrė LEN vadovybė.

LEN atstovai jiems metamus kaltinimus atmeta.

LEN Congress

LEN nuotr.

Rėmėjai ir partneriai

Vichy logo blue


ml logo 2013 black trans


primus derling logo


logo arena

programas finansuoja min

Naujausi dokumentai

Kalendoriai • Nuostatai • Rezultatai
Plaukimas
Šuoliai į vandenį
Dailusis plaukimas
Atviras vanduo
Veteranai
 
2022 m. Lietuvos neakivaizdinės ilgų nuotolių plaukimo varžybos
1500 m | 800 m | 400 m l. stiliumi

kandidatai1

ekspertai pataria 2

LPF naujienlaiškis

Norėdami pateikti šią formą turite įgalinti javascript