birute statkeviciene

Skendimai – vis dar opi mūsų šalies problema. Vanduo Lietuvoje kasmet pasiglemžia per 140 gyvybių ir nors prieš dešimtmetį nuskęsdavo kone dvigubai daugiau žmonių, šiandieninė statistika visai nedžiugina.

Naujausi Higienos instituto duomenys rodo, kad Lietuvoje 100 tūkst. gyventojų tenka net 5,1 mirtys, kurių priežastis – atsitiktinis paskendimas. Šis rodiklis net kelis kartus viršija Europos Sąjungos vidurkį.

Lietuvos olimpiečių asociacijos (LOA) viceprezidentė Birutė Statkevičienė OLY dalyvavo susitikime su projekto „Truputėlis namų šilumos Ukrainos vaikams“ (angl. A Sense of Home Life For Ukrainian Children) dalyviais, kuriems ne tik papasakojo apie pagrindines skendimų priežastis, bet ir pamokė, kaip saugiai elgtis prie vandens.

Miuncheno olimpinių žaidynių dalyvė, daugkartinė Lietuvos plaukimo čempionė ir rekordininkė su jaunimu pasidalino ir savo asmenine patirtimi – davė naudingų patarimų kaip padėti skęstančiam ir išsigelbėti pačiam.

ltu swimming piesiniai birute1 ltu swimming piesiniai birute

Minint pasaulinę skendimų prevencijos dieną, vaikai piešė labiausiai įsimintinas, atviruose vandens telkiniuose nutikusias istorijas

Į susitikimą vaikus saugiai atlydėjo Kauno plaukimo mokyklos trenerė Dovilė Leinartienė.

Pasak B. Statkevičienės, vienas pirmųjų šį projektą pradėjo Sidnėjaus olimpinių žaidynių dalyvis boksininkas Vidas Bičiulaitis OLY. Jis ne tik vykdo bokso treniruotes, bet ir veda užsiėmimus prie atvirų vandens telkinių.

V.Biciulaitis OLY su vaikais

Olimpietis Vidas Bičiulaitis su vaikais

Projektą „Truputėlis namų šilumos Ukrainos vaikams“ vykdo LOA kartu su Pasaulio olimpiečių asociacija (WOA). Projekto metu nemažas dėmesys skiriamas į mūsų šalį atvykusių vaikų ir jų tėvų užimtumui. 

Tarp dalyviams siūlomų veiklų yra bokso, sportinių žaidimų, atletikos užsiėmimai, saugios pramogos prie vandens ir vandenyje.

ltu swimming maudynes

Rėmėjai ir partneriai

Vichy logo blue

INVL Pirminis logotipas RGB Melynas

Megrame logo LT 1

WU LOGO HZ BL Yellow Background CMYK

primus derling logo

 Arena Marchio LockUp Vert POS

SMSM logo

Naujausi dokumentai

Kalendoriai • Nuostatai • Rezultatai
4 sw  3 dv  2 as 1 ow
LPF taurė
2022 11 11-12 | Druskininkai

vaiku treneris ban

mok plaukti1

mobingas