Jauniesiems plaukikams toliau aktyviai besitreniruojant Alytaus sporto ir rekreacijos centro baseine, po teorinių ir praktikinių užduočių surandame laiko pakalbinti šios stovyklos psichologą dr. Tomą Lagūnavičių.

Kaip vertinate šios stovyklos idėją?

Dr. T. Lagūnavičius: idėja iš tiesų puiki ir vertinu ją labai gerai. Tokios stovyklos svarba ir reikšmingumas – neabejotini. Visi stovyklos dalyviai čia kaip ant delno, matome jų talentus, kiek stengiasi, ką reiktų patobulinti, todėl ir dirbantiems specialistams daug lengviau kokybiškai atlikti savo darbą. Kas antrą dieną su manimi jie turi teorines paskaitas, vėliau keliaujame į baseiną ir įgytas žinias taikome praktiškai: mokomės dirbti su savimi, atsiriboti, susikaupti, pasirengti varžyboms, bendrauti su priešininkais, aiškinu vaikams, kaip apsirengti, ką valgyti, ką gerti – elementarius, tačiau sportininkui labai reikšmingus dalykus.

Ar matote šių vaikų potencialą?

Dr. T. Lagūnavičius: be abejo. Yra vaikų, kurie ryškiai išsiskiria, taip pat ir tokių, kuriems reikia pasitempti, tačiau matau rimtų plaukikų ateityje. Aišku, bus tokių, kurie atkris dėl nuovargio ar dėl motyvacijos stokos, tačiau taip turi būti.

Kaip įkvėpti tokio amžiaus vaikus atsisakyti pramogų ir imtis sunkaus kasdienio darbo baseine?

Dr. T. Lagūnavičius: pirmiausiai tas troškimas siekti ir pasiekti turi kilti iš vidaus, tačiau dažnai žmogų „užveda“ ir motyvuoja tai, ką jis galėtų gauti pasiekęs aukštumų: pinigai, garbė, noras būti pačiu geriausiu, kiti jam svarbūs dalykai. Pačią valią galima išugdyti, tam yra specialių pratimų ir technikų. Apskritai, plaukikas baseine turi galvoti apie užduotį, kurią jam skyrė treneris, o ne apie rezultatą. Visi trukdžiai turi būti išmetami iš galvos, sportininkas turi mokėti atsiriboti ir susikaupti, nes jei nebus psichologinio pasiruošimo, labai lengva viską prarasti.

Jūs pats esate buvęs plaukikas, kaip nuo plaukimo pasukote į psichologiją?

Dr. T. Lagūnavičius: kai dar treniravausi jaunių-jaunučių rinktinėje, dalyvavau panašioje stovykloje, kur su sportininkais taip pat dirbo psichologas. Mane jo darbas sužavėjo ir sudomino, todėl po studijų dabartiniame LSU, įstojau į aspirantūrą, o ten jau buvo bendrosios psichologijos kryptis, taip pasukau į psichologiją, esu dirbęs su įvairių šakų sportininkais.

Koks Jūsų, kaip plaukiko, geriausias pasiekimas?

Dr. T. Lagūnavičius: Europos čempionate 200 m nugara rungtyje esu užėmęs 4 vietą.

Ačiū už pokalbį. 

Užsiprenumeruokite LPF naujienlaiškį!

Norėdami pateikti šią formą turite įgalinti javascript

Rėmėjai ir partneriai

Vichy logo blue


ml logo 2013 black trans


primus derling logo


logo arena

programas finansuoja min

Naujausi dokumentai

Kalendoriai • Nuostatai • Rezultatai
Plaukimas
Šuoliai į vandenį
Dailusis plaukimas
Atviras vanduo
Veteranai
 
Madwave Challenge of Riga
2021 08 28-29 | Ryga, Latvija
 

covid ban1

kandidatai1

ekspertai pataria 2

mok plaukti1