simonas bilis

Simonas Bilis | Mine Kasapoglu / ISL nuotr.

Tarptautinė plaukimo lyga (International Swimming League, ISL) skelbia trečiojo sezono pradžią. Pirmosios reguliariojo sezono varžybos bus surengtos rugpjūčio 26-27 dienomis Neapolyje, Italijoje. Būtent čia ir vyks visi dešimt komandų susitikimų ir papildomas varžybų turas, į kurį pateks prasčiausią reitingą turintys keturi lygos klubai dėl galimybės prasibrauti į atkrintamąsias varžybas.

Naujoji ISL plaukikų atrankos sistema – ISL Draft (panašiai kaip NBA naujokų birža), apie kurią jau rašėme anksčiau, įnešė nemažai pokyčių į komandų sudėtis. Kai kurie sportininkai perėjo iš vieno klubo į kitą, dalis nusprendė visai praleisti šį ISL sezoną, o atsilaisvinusias komandų narių vietas užpildė ne tik lygos senbuviai, bet ir naujokai.

Trečiajame ISL sezone išvysime startuojančius ir du Lietuvos plaukikus.

„Energy Standard“ komandą į dar vieną lygos finalą bandys atvesti Simonas Bilis. 27-erių panevėžietis su šio plaukimo klubo nariais tapo inauguracinio 2019 m. ISL sezono čempionais, o praėjusiais metais iškovojo vicečempionų titulą ir nusileido tik „Cali Condors“ plaukikams.

Komandą, kurios sudėtyje taip pat yra švedė Sarah Sjöström, prancūzas Florent Manaudou, Pietų Afrikos Respublikos plaukikas Chad Le Clos, Siobhán Haughey iš Honkongo ir kiti, treniruoja Tom Rushton.

S. Bilis yra vienas iš 17-os „Energy Standard“ narių, kurie šiam klubui atstovaus trečiąjį sezoną iš eilės. 2020 m. ISL sezone lietuvis iš viso surinko 35.50 taško.

„Energy Standard“ plaukikai rugpjūčio 26–27 dienomis susitiks su Toronto „Titans“, „DC Trident“ ir „Aqua Centurions“ komandomis.

Los Andželo „Current“ komandos dėmesį patraukė 19-metė Kotryna Teterevkova. Ji bus pirmoji plaukikė moteris iš Lietuvos, dalyvausianti ISL varžybose. K. Teterevkova yra jaunimo olimpinių žaidynių ir Europos jaunimo čempionatų prizininkė. Savo debiutinėse Tokijo olimpinėse žaidynėse asmeninį rekordą pagerinusi Lietuvos sportininkė pateko į 100 m plaukimo krūtine pusfinalį, kuriame iškovojo 14-ą vietą.

teterevkova tokyo 2020 100br

Kotryna Teterevkova | © Kipras Štreimikis / LTOK

Vilnietė prisijungs prie prancūzės Béryl Gastaldello, amerikiečių Tom Shields, Ryan Murphy ir Kathleen Baker bei kitų komandos narių. „Current“ plaukikai, kuriuos treniruoja David Marsh, tiek 2019 m., tiek ir 2020 m. sezone sėkmingai pateko į finalą ir jame užėmė ketvirtąją vietą.

„LA Current“ klubas sezoną pradės antrajame komandų susitikime (rugpjūčio 28-29 dienomis), kur varžysis su „Cali Condors“, Tokijo „Frog Kings“ ir Niujorko „Breakers“ komandomis.

Atkrintamosios lygos varžybos vyks Eindhovene (Nyderlandai) lapkričio 11-28 dienomis. Didysis ISL finalas numatytas ateinančių metų sausį.

Primename, kad praėjusiame ISL sezone varžėsi trys lietuviai – Simonas Bilis, Danas Rapšys ir Andrius Šidlauskas. Visi jie atstovavo „Energy Standard“ komandai.

Visas ISL lygos naujienas galite sekti svetainėje isl.global.

Reguliariojo sezono tvarkaraštis

#1 rugpjūčio 26 ir 27

Energy Standard / Toronto Titans

DC Trident / Aqua Centurions

#2 rugpjūčio 28 ir 29

Cali Condors / LA Current

Tokyo Frog Kings / New York Breakers

#3 rugsėjo 2 ir 3

Energy Standard / London Roar

Team Iron / New York Breakers

#4 rugsėjo 4 ir 5

Cali Condors / LA Current

DC Trident / Aqua Centurions

#5 rugsėjo 9 ir 10

LA Current / Team Iron

Toronto Titans / DC Trident

#6 rugsėjo 11 ir 12

Cali Condors / London Roar

Tokyo Frog Kings / Aqua Centurions

#7 rugsėjo 16 ir 17

Cali Condors / Team Iron

Toronto Titans / New York Breakers

#8 rugsėjo 18 ir 19

Energy Standard / London Roar

LA Current / Tokyo Frog Kings

#9 rugsėjo 23 ir 24

Energy Standard / London Roar

Toronto Titans / DC Trident

#10 rugsėjo 25 ir 26

Team Iron / Tokyo Frog Kings

New York Breakers / Aqua Centurions

#11 rugsėjo 29 ir 30

Rėmėjai ir partneriai

Vichy logo blue


ml logo 2013 black trans


primus derling logo


logo arena
kautra 1416566292 6

SMSM logo

Naujausi dokumentai

Kalendoriai • Nuostatai • Rezultatai
4 sw  3 dv  2 as 1 ow
Lietuvos jaunių-jaunimo čempionatas
Alytus | 05 26-28

ekspertai pataria 2

vaiku treneris ban

LPF naujienlaiškis

Norėdami pateikti šią formą turite įgalinti javascript