andrius sidlauskas

Andrius Šidlauskas | Gražvydo Jovaišos nuotr.

Budapeštas (Vengrija) Gegužės 17–23 d. Oficiali svetainė Rezultatai

Europos plaukimo čempionatas įsibėgėja – trečiąją varžybų dieną startavo keturi Lietuvos sportininkai, kurie rytinėse atrankose varžėsi dėl patekimo į pusfinalius.

Pirmasis iš lietuvių trečiadienio varžybose pasirodė Erikas Grigaitis. 18-metis plaukikas dalyvavo vyrų 100 m nugara atrankoje, kur pranoko asmeninį rezultatą (56.30). Lietuvis savo plaukime finišavo per 55,80 sek. ir užėmė 6-ą vietą. Bendroje įskaitoje tarp 58 dalyvių E. Grigaitis buvo 43-ias.

100 m nugara (vyrai) atranka

Ryte greičiausiai plaukė įspūdingą formą čempionate demonstruojantis rusas Klimentas Kolesnikovas (52.32).

Puikiai vyrų 200 m plaukimo krūtine rytinėje atrankoje pasirodė Andrius Šidlauskas. Jis paskutiniajame penktajame plaukime finišavo antras per 2 min. 9,74 sek. ir įvykdė olimpinį normatyvą (2:10.35). Bendroje įskaitoje lietuvis užėmė 6-ą vietą ir pateko į pusfinalį.

OQT ANDRIUS SIDLAUSKAS 2

Teisę plaukti jame taip pat iškovojo ir 12-ą rezultatą atrankoje parodęs Giedrius Titenis (2:11.13).

Dar vienas šioje rungtyje startavęs lietuvis Aleksas Savickas (2:15.35) pasiekė naują karjeros rekordą ir buvo 38-as tarp 47 atrankos dalyvių. Asmeninius rezultatus gerinęs jaunasis plaukikas savo debiutą suaugusiųjų Europos čempionate jau baigė.

200 m krūtine (vyrai) atranka

Ryte geriausią laiką parodė Nyderlandų plaukikas Arno Kamminga (2:07.39).

Vakare vykusiame vyrų 200 m plaukimo krūtine pusfinalyje Andrius Šidlauskas buvo lėtesnis nei kvalifikacijoje. Pirmajame pusfinalyje startavęs lietuvis distanciją įveikė per 2 min. 10,08 sek. ir aplenkė du plaukikus, o bendroje įskaitoje užėmė 10-ą vietą. Iki finalinio 8-uko panevėžiečiui pritrūko tik 0,11 sek.

Antrajame pusfinalyje plaukęs Giedrius Titenis finišavo penktas. Lietuvis pagerino savo rytinį rezultatą, užfiksavo 2 min. 10,91 sek. laiką ir užėmė 12-ą vietą. Iki olimpinio „A“ normatyvo jam pritrūko 0,56 sek.