kotryna teterevkova

Kotryna Teterevkova | LEN/Deepbluemedia nuotr.

Budapeštas (Vengrija) Gegužės 17–23 d. Oficiali svetainė Rezultatai

Vengrijos sostinėje Budapešte ketvirtadienį tęsėsi Europos plaukimo čempionatas. Rytinėse varžybose išvydome septynis lietuvius, o du iš jų sėkmingai pateko ir savo rungčių pusfinalius.

Vyrų 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje Danas Rapšys užtikrintai įveikė atrankos barjerą. Lietuvis savajame plaukime užėmė antrą vietą (1:46.85) ir nusileido tik greičiausiai ryte plaukusiam rusui Martinui Maliutinui (1:46.30). Čempiono titulą ginantis britas Duncanas Scottas (1:47.45) atrankoje buvo 9-as.

200 m l. stiliumi (vyrai) atranka

Mažiau patirties turintys Lietuvos plaukikai šioje rungtyje į pusfinalius neprasibrovė. Daniil Pancerevas užėmė 44-ą vietą (1:50.78), o Tomas Navikonis buvo 62-as (1:52.76) tarp 76 sportininkų.

Vakare taip pat startavo ir sėkmingai moterų 200 m plaukimo krūtine atranką įveikusi Kotryna Teterevkova. Lietuvė laimėjo antrąjį atrankos plaukimą (2:27.06) ir bendroje įskaitoje užėmė 13-ą vietą. K. Teterevkova ryte vos nepagerino ir savo karjeros rekordo (2:26.97). Olimpinis „A“ normatyvas šioje rungtyje yra 2 min. 25,52 sek., o Rūtai Meilutytei priklausantis Lietuvos rekordas yra kiek prastesnis – 2 min. 25,62 sek.

200 m krūtine (moterys) atranka

Atranką laimėjo Rusijos atstovė Jevgenija Čikunova (2:23.92).

100 m plaukimo nugara atrankoje Ugnė Mažutaitytė (1:01.93) 0,06 sek. pagerino sau priklausiusį Lietuvos rekordą (1:01.99). Atrankoje ji užėmė 28-ą vietą, o iki pusfinalio mūsiškei pritrūko 0,82 sek.

100 m nugara (moterys) atranka

Ryte geriausiai pasirodė britė Kathleen Dawson (59.32).

Deividas Margevičius vyrų 50 m plaukimo peteliške rungtyje su danu Rasmus Nickelsen pasidalino 28-29 vietas (23.87). Lietuvį nuo pusfinalio skyrė 0,30 sek. Lietuvos rekordas šioje rungtyje priklauso Tadui Duškinui (23.58).

50 m peteliške (vyrai) atranka

Atrankoje greičiausias buvo vengras Szebasztianas Szabo (23.03).

Lietuvos rinktinė (U.Mažutaitytė, K.Teterevkova, D.Margevičius ir Simonas Bilis) mišrioje estafetėje 4 x 100 m kompleksiniu būdu finišavo per 3 min. 54,86 sek. Bendroje įskaitoje lietuviai aplenkė Slovakijos, Latvijos ir Andoros ekipas ir užėmė 24-ą vietą.

4 x 100 m kompl. b. (mix) atranka

Su geriausiu rezultatu į finalą pateko Didžiosios Britanijos plaukikai (3:43.30).

Vakare Danas Rapšys laimėjo 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi pirmąjį pusfinalį ir pateko į penktadienį vyksiantį finalą. Lietuvis lyderio pozicijos neužleido visą distanciją, o finišą pasiekė per 1 min. 46,19 sek. Bendroje įskaitoje D. Rapšys buvo 4-as.

Antrajame pusfinalyje kiek greičiau plaukė trys sportininkai: Rusijos atstovas Martinas Maliutinas (1:45.60) ir du Didžiosios Britanijos plaukikai – Duncanas Scottas (1:46.15) ir Thomas Deanas (1:46.17).

Moterų 200 m plaukimo krūtine pirmajame pusfinalyje puikiai pasirodė Kotryna Teterevkova. 19-metė lietuvė kone sekunde pagerino savo karjeros rekordą ir finišavo penktoje pozicijoje (2:25.98). Bendroje įskaitoje K. Teterevkovai atiteko 11-a vieta. Iki olimpinio „A“ normatyvo (2:25.52) mūsiškei pritrūko mažiau nei pusės sekundės.

Pusfinalyje geriausią laiką užfiksavo britė Molly Renshaw (2:21.55).