danas rapsys

Danas Rapšys | AP nuotr.

Budapeštas (Vengrija) Gegužės 17–23 d. Oficiali svetainė Rezultatai

Penktąją Europos plaukimo čempionato dieną išvydome keturių lietuvių startus, geriausiai sekėsi Danui Rapšiui, kuris vyrų 200 m l. stiliumi rungties finale užėmė 4-ą vietą.

Penktadienio rytą vykusioje vyrų 50 m plaukimo krūtine atrankoje vos akimirkos pritrūko Giedriui Titeniui. Jis nuotolį įveikė per 27,73 sek. ir bendroje įskaitoje buvo 18-19-as (identišką laiką parodė Rossas Murdochas iš Didžiosios Britanijos). Iki pusfinalio lietuvį skyrė tik 0,02 sek.

G. Titenis buvo pirmasis atsarginis pakeisti pusfinalio dalyvius. Jam priklauso šios rungties Lietuvos rekordas – 27,20 sek.

50 m krūtine (vyrai) atranka

Ryte 50 m krūtine plaukė ir Andrius Šidlauskas. Jis užfiksavo 27,94 sek. rezultatą ir su Izraelio plaukiku Kristianu Pitshuginu pasidalino 26-27 vietas.

Atrankos lyderiu tapo britas Adamas Peaty (26.34).

Antrajame vyrų 200 m plaukimo nugara kvalifikaciniame plaukime Erikas Grigaitis finišavo trečias kartu su Izraelio atstovu Davidu Gerchiku. Lietuvis distanciją įveikė per 2 min. 1,52 sek. ir plaukė tik 0,1 sek. lėčiau nei asmeninis rekordas. Bendroje įskaitoje E. Grigaičio rezultatas buvo 31-32-as.

200 m nugara (vyrai) atranka

Ryte greičiausiai plaukė britas Luke Greenbank (1:54.67).

Vakare Budapešto „Duna“ arenoje vyrų 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi finale startavo Danas Rapšys. Ketvirtuoju numeriu į stipriausiųjų aštuntuką patekęs lietuvis finale išlaikė tą pačią poziciją. D. Rapšys pirmuosius distancijos metrus įveikė nesiverždamas į priekį, o įpusėjus nuotoliui dar buvo 6-as, tačiau panevėžietis pademonstravo finišo spurtą ir sienelę palietė ketvirtas.

200 m l. stiliumi (vyrai) finalas

Lietuvis pagerino savo pusfinalio rezultatą, užfiksuodamas 1 min. 45,72 sek. laiką. Nugalėtoju tapo Europos čempionatų rekordą pagerinęs rusas Martinas Maliutinas (1:44.79), pranokęs britus Duncaną Scottą (1:45.19) ir Thomą Deaną (1:45.34).

Nuo bronzos apdovanojimo D. Rapšį skyrė 0,38 sek.