komanda
Liepos 9-10 Talinas (EST) 50 m Starto protokolai / Rezultatai
 

Kol Rumunijoje Europos čempionatą užbaiginėja Lietuvos jaunimo rinktinė, kiti jaunieji mūsų šalies plaukikai Estijoje varžosi šeštadienį prasidėjusiame Šiaurės šalių (Nordic) amžiaus grupių čempionate.

Po pirmos varžybų dienos komandinės įskaitos lyderiais tapo lietuviai, surinkę 199 taškus ir pranokę šeimininkus estus su 182 taškais bei trečioje vietoje įsitvirtinusius švedus (176 taškai).

Komandinė įskaita (po 22 iš 32 rungčių)

  1. Lietuva – 199.00
  2. Estija – 182.00
  3. Švedija – 176.00
  4. Norvegija – 112.00
  5. Danija – 109.00
  6. Suomija – 108.00
  7. Latvija – 53.00
  8. Islandija – 49.00
  9. Farerų salos – 24.00

Komandinius taškus plaukikai renka asmeninėse rungtyse (1 vieta – 9 taškai, 2 vieta – 7 taškai, 3 vieta – 6 taškai, 4 vieta – 5 taškai ir t. t.) ir estafetėse (1 vieta – 18 taškų, 2 vieta – 14 taškų, 3 vieta – 13 taškų, 4 vieta – 12 taškų ir t. t.). O toje pačioje rungtyje įskaitinius taškus komandai gali pelnyti tik du jai atstovaujantys plaukikai.

Rytinėje varžybų dalyje lietuviai iškovojo keturis aukso, du sidabro ir tris bronzos apdovanojimus.

1500 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje nugalėjo Kostas Vaičiūnas (16:37.87), sėkmingai pasigerinęs asmeninį rekordą (16:42.49 PB).

Pats greičiausias 100 m plaukime laisvuoju stiliumi buvo Kristupas Trepočka (52.27 PB). Jis taip pat pranoko karjeros rekordą (52.69). Antra tarp mergaičių šioje rungtyje buvo Ieva Nainytė (59.29).

200 m plaukimo krūtine rungtyje visą podiumą užpildė lietuvės – auksas atiteko naują geriausią šalies mergaičių iki 15 metų rezultatą užfiksavusiai Guodai Stančikaitei (2:36.65 PB), sidabras – Karilei Ališauskaitei (2:38.03), o bronza – Rugilei Abračinskaitei (2:39.31 PB).

800 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje trečią vietą užėmė Stela Švenčionytė (9:30.85).

Mūsiškiams puikiai sekėsi ir komandinėse estafetėse. Mantas Kaušpėdas, Kristupas Trepočka, Povilas Šližius ir Artas Apinys nugalėjo 4 x 100 m kompl. b. rungtyje. Jie estafetę įveikė per 3 min. 56,60 sek.

Beje, M.Kaušpėdas pirmą etapą nugara nuplaukė per 58,21 sek., o tai yra greičiau negu jam anksčiau priklausęs šalies berniukų iki 15 metų rekordas (58.80).

Analogiškoje mergaičių estafetėje sidabro medalius pelnė Emilija Pociūtė, Vytė Gelažytė, Karilė Ališauskaitė ir Ieva Nainytė, finišavusios per 4 min. 25,37 sek.

Vakarinėje čempionato dalyje lietuviai taip pat ne kartą lipo ant nugalėtojų pakylos.

400 m kompleksinio plaukimo rungtyje čempione tapo Guoda Tručinskaitė (5:11.20).

Kristupas Trepočka iškovojo auksą 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje, kur nuotolį įveikė per 1 min. 53,47 sek. Sidabras atiteko kitam lietuviui – Kostui Vaičiūnui (1:55.87). Bronzą šioje rungtyje pelnė Vytė Gelažytė (2:08.78).

Mantas Kaušpėdas pridėjo aukso medalį 100 m plaukimo nugara rungtyje, distanciją nuplaukęs per 58,33 sek.

100 m plaukimo peteliške rungtyje sidabras atiteko Kristupui Trepočkai (56.82), o 50 m plaukime laisvuoju stiliumi trečią vietą užėmė Michail Trusov (24.47).

Abi šalies estafečių komandos 4 x 100 m l. stiliumi rungtyse pelnė bronzos medalius. Ieva Visockaitė, Ieva Nainytė, Vytė Gelažytė ir Stela Švenčionytė finišavo per 3 min. 59,93 sek., o Michail Trusov, Arnas Augustinavičius, Artas Apinys ir Kostas Vaičiūnas – per 3 min. 38,67 sek.

Trečioji ir paskutinė varžybų dalis sekmadienį prasidės nuo 10 val.

Primename, kad be šeimininkų estų, kurie delegavo gausiausią – 46 plaukikų komandą, čia varžosi jaunieji Danijos, Farerų salų, Suomijos, Islandijos, Latvijos, Norvegijos, Švedijos ir Lietuvos plaukikai. Mūsų šaliai šiame čempionate atstovauja 31 sportininkas.

Trečia varžybų dalis (2022 07 10 10:00)

Rėmėjai ir partneriai

Vichy logo blue

INVL Pirminis logotipas RGB Melynas

Megrame logo LT 1

WU LOGO HZ BL Yellow Background CMYK

primus derling logo

 logo arena

SMSM logo

Naujausi dokumentai

ekspertai pataria 2

vaiku treneris ban

LPF naujienlaiškis

Norėdami pateikti šią formą turite įgalinti javascript