plaukimas
Liepos 27-28 Kaunas (LTU) 50 m baseinas Rezultatai
 

Trečiadienį Kauno „Girstučio“ baseine prasidėjo dvi dienas truksiančios Atviros Lietuvos plaukimo vasaros pirmenybės. Varžybose dalyvauja beveik 240 sportininkų iš 20 plaukimo klubų.

Lietuvos plaukikams konkurenciją palaiko svečiai iš Latvijos, Lenkijos, Estijos, Ukrainos ir Jungtinės Karalystės. Sportininkai varžosi dviejose amžiaus grupėse.

Rytinėje pirmenybių dalyje plaukikai dalyvavo 100 m l. stiliumi, 50 m krūtine, 200 m peteliške ir 100 m plaukimo nugara rungtyse. 

Vyresnių plaukikių grupėje 100 m plaukimo l. stiliumi rungtyje nugalėjo Amelija Murėnaitė (58.85). Ji pranoko estę Anniką Vainikk (59.24) ir Elzę Bielskutę (1:02.00). E.Bielskutė auksą pelnė 50 m plaukimo krūtine rungtyje – nuotolį įveikusi per 36,04 sek. ji aplenkė Eivę Beinaravičiūtę (40.07).

Jaunesniųjų sportininkių grupėje 100 m l. stiliumi plaukime greičiausia buvo ir aukso medalį iškovojo Marija Romanovskaja (57.57). Sidabras atiteko Stelai Švenčionytei (59.36), o bronzą pelnė Ieva Nainytė (59.65).

19 m. ir vyresnių plaukikų amžiaus grupėje pirmą vietą užėmė Erik Lihhats (52.38) iš Estijos, sidabras atiteko Deividui Kazilui (53.80), bronza – Artem German (55.47). Trečias jis buvo ir plaukdamas 50 m krūtine (31.35).

18 m. ir jaunesnių sportininkų amžiaus grupėje niekas neprilygo Daniil Pancerevui (50.40). Antrą vietą užėmė Rokas Jazdauskas (51.52), o trečias buvo Tomas Lukminas (51.87).

17 m. ir jaunesnių plaukikių grupėje 50 m plaukimo krūtine rungtyje nugalėjo estė Jekaterina Vorontsova (32.98). Antrą vietą iškovojo Ūla Biskytė (34.01), trečia tarp dalyvių buvo Rugilė Abračinskaitė (34.82). Jos abi pasigerino asmeninius rekordus.

Analogiškoje vaikinų rungtyje tarp vyresnių sportininkų nugalėjo estas Dmitri Astrelin (29.73), pranokęs latvį Pavels Kudrjavcevs (30.66).

Jaunesniųjų grupėje greičiausi buvo Adomas Gatulis (29.59), Nojus Šikorskis (30.03) ir Matas Jasiūnas (30.24).

Merginų 200 m plaukimo peteliške rungtyje geriausiai pasirodė Radvilė Kerševičiūtė (2:23.31). Ji jaunesnių sportininkių grupėje aplenkė Liepą Veroniką Borevičiūtę (2:34.72) ir asmeninį rekordą (2:45.23) pagerinusią Deimantę Armonaitę (2:39.99).

Tarp vyresnių plaukikių pirmą vietą užėmė Estijos sportininkė Alina Vedehhova (2:27.79), pranokusi Emą Klimauskas (2:28.91).

Vaikinų grupėje (18 m. ir jaunesni) auksas atiteko Arnui Čereškai (2:10.65). Sidabrą iškovojo su nauju karjeros rekordu finišavęs Nedas Giedraitis (2:11.12), o trečią vietą užėmė Emilis Atkočiūnas (2:13.40).

Merginų 100 m plaukimo nugara rungtyje nugalėjo Beata Jakštaitė (1:04.90), kuri buvo arti asmeninio rekordo (1:04.88). Antrą vietą užėmė Augustė Jakštaitė (1:06.01). Ji 0,30 sek. pasigerino karjeros rekordą. Bronza atiteko Emilijai Pociūtei (1:06.61).

Vyresnių vaikinų grupėje įtikinama persvara nugalėjo Arijus Pavlidi (55.93). Jis aplenkė Edviną Česnaką (57.34) ir Jokūbą Jankauską (58.86).

Jaunesnėje amžiaus grupėje greičiausias buvo Alan Smok (56.58) iš Estijos. Antrą vietą užėmė Kajus Stankevičius (57.26), bronza atiteko Daniil Žučkov (58.46).


Vakarinėje varžybų dalyje sportininkai dalyvavo 200 m l. stiliumi, 100 m krūtine, 50 m peteliške, 200 m nugara ir 200 m komb. b. rungtyse.

Merginų 200 m plaukimo l. stiliumi rungtyje jaunesniųjų grupėje auksą iškovojo Marija Romanovskaja (2:06.63). Ji aplenkė antrą vietą užėmusią Stelą Švenčionytę (2:06.76) ir bronzą pelniusią Patriciją Kondraškaitę (2:11.30).

Vyresnių dalyvių grupėje greičiausia buvo Saulė Cirtautaitė (2:14.04), pranokusi Gintarę Černiauskaitę (2:19.09).

Analogiškoje vaikinų rungtyje geriausiai pasirodė Daniil Pancerevas (1:51.93). Sidabras jaunesnių plaukikų grupėje atiteko Matui Čingai (1:53.99), bronza – Rokui Jazdauskui (1:54.99).

Tarp vyresnių sportininkų greičiausiai plaukė Erik Lihhats (1:55.83) iš Estijos. Antras šioje amžiaus grupėje buvo Edvinas Česnakas (1:57.57), trečias – Jokūbas Tijūnonis (2:00.11).

Merginų 100 m plaukimo krūtine rungtyje geriausiai pasirodė estų sportininkė Jekaterina Vorontsova (1:13.90). Ji aplenkė Ūlą Biskytę (1:14.06) ir Rugilę Abračinskaitę (1:14.45).

Tarp vaikinų greičiausias buvo Adomas Gatulis (1:05.15). Sidabras jaunesnių plaukikų grupėje atiteko Edvinui Kilmanui (1:05.75), o trečia vieta atiteko Nojui Šikorskiui (1:07.05).

Vyresnių plaukikų grupėje nugalėtoju tapo estas Dmitri Astrelin (1:06.69). Jis pranoko Artem German (1:07.83) ir Latvijos atstovą Pavels Kudrjavcevs (1:08.04).

50 m plaukimo peteliške rungtyje pirmoje merginų amžiaus grupėje auksą pelnė Alina Vedehhova (27.44). Sidabras atiteko Amelijai Murėnaitei (29.92), o bronzą iškovojo Ema Klimauskas (30.20).

Antroje amžiaus grupėje nugalėjo Radvilė Kerševičiūtė (28.66), įveikusi Patriciją Kondraškaitę (28.87) ir Barborą Mileišytę (28.91).

Vaikinų gretose šioje rungtyje geriausiai pasirodė Nedas Giedraitis (24.97), aplenkęs estą Daniil Drozdov (25.11) ir visai nedaug nuo jo atsilikusį Roką Jazdauską (25.17).

Tarp vyresnių plaukikų greičiausias buvo Lenkijos atstovas Cezary Kray (25.42). Jis pranoko latvį Pavels Kudrjavcevs (27.40), trečias buvo Simas Žiaukas (27.69).

Merginų 200 m plaukimo nugara rungtyje greičiausia buvo Beata Jakštaitė (2:21.81). Sidabro medalį iškovojo Augustė Jakštaitė (2:22.64), o bronzą pelnė Emilija Pociūtė (2:24.21).

Vaikinų grupėje įtikinamai visus konkurentus aplenkė Arijus Pavlidi. 200 m nugara jis įveikė per 2 min. 0,14 sek. ir pranoko Jokūbą Tijūnonį (2:10.95).

Jaunesnių sportininkų grupėje nugalėjo Kajus Stankevičius (2:05.82), aplenkęs estą Alan Smok (2:10.07) ir Evaldą Babakiną (2:11.83).

Trečiadienio varžybas užbaigė 200 m kompleksinio plaukimo rungtis. Tarp merginų čia greičiausia buvo Ieva Nainytė (2:26.95). Sidabras atiteko Viktoriyai Dumshas (2:30.15), o bronzą pelnė Rugilė Abračinskaitė (2:32.88).

Vyresnių merginų grupėje nugalėjo Amelija Murėnaitė (2:32.66), įveikusi Emą Klimauskas (2:36.76).

Daniil Pancerevas (2:05.38) pelnė dar vieną aukso medalį jaunesnių vaikinų amžiaus grupėje. Čia antrą vietą užėmė Daniil Žučkov (2:08.33), o trečias buvo Titas Štuopis (2:11.52).

Kitoje dalyvių grupėje greičiausi buvo Estijos plaukikai Erik Lihhats (2:09.34) ir Dmitri Astrelin (2:11.71). Bronza atiteko Jokūbui Jankauskui (2:14.40).

Ketvirtadienio varžybos prasidės 10:00 val. (apšilimas nuo 9:00 val.).

Varžybų organizatoriai primena sportininkams, kad Lietuvos plaukikai šalies pirmenybėse ir čempionatuose gali plaukti tik su nacionalinės komandos ar atstovaujamo šalies plaukimo klubo kepurėle.

Rėmėjai ir partneriai

Vichy logo blue

INVL Pirminis logotipas RGB Melynas

Megrame logo LT 1

WU LOGO HZ BL Yellow Background CMYK

primus derling logo

 logo arena

SMSM logo

Naujausi dokumentai

ekspertai pataria 2

vaiku treneris ban

LPF naujienlaiškis

Norėdami pateikti šią formą turite įgalinti javascript